Informacija apie namų projektus

Žinokite kad – jau dabar nuo 2018.01.01 mes turime projektuoti ir statyti A+ energetinės klasės namus. Taigi, jau šiandien reikia galvoti ką statysime rytoj. Neeikvokite laiko ir nešvaistykite pinigų statydami ne efektyvius namus, nes jų rinkos kaina kris laike…

Kartotinis namo projektas – tai jau sukurtas projektas. Pagrindinis kartotinio namo projekto pranašumas yra jo kaina, nes ji gali būti net iki kelių kartų mažesnė nei individualaus projekto. Taip yra galimybė labai greitai gauti užsakytą projektą (per 10 darbo dienų). Užsisakę kartotinį projektą turite būti tikri, kad esama jo išvaizda ir išplanavimas jus visiškai tenkina. Užsakę individualų projektą, žingsnis po žingsnio (nuosekliai), architekto pagalba, gausite visus Jūsų lūkesčius atitinkantį namo projektą. Kartotiniai nuosavų namų projektai dažnai būna racionalūs, be sudėtingų konstrukcinių sprendimų. Tai optimalus variantas statant pardavimui.

Nedidelius projekto pakeitimus – galite įvesti savo nuožiūra statybų metu. Šie pakeitimai gali būti padaryti Jūsų statybininko, nekeičiant namo projekto. Keičiant durų ar langų vietą, vidaus pertvarinių sienų išdėstymą, šalinant ar keičiant langus, virtuvės formą – namo projekto keitimas nėra būtinas, nes šie pakeitimai nėra sudėtingi.

Projekto korektūros kaina – nustatyti yra sunku, nes kiekvienas projektas yra skirtingas ir kiekvienas prašymas apie pakeitimus yra unikalus.  Paprastai, vidutinė plano keitimo kaina yra nuo 100 iki 200 €., tačiau kiekvienu atveju ji gali būti skirtinga.

Leidimas statyti gaunamas visoje Lietuvoje – pagal galiojančią tvarką statybos leidimas išduodamas ir projektas tikrinamas per informacinę sistemą “Infostatyba”. Todėl leidimas statybai mano projektams gali būti gautas bet kurioje savivaldybėje.

Geriausia kai interjerą – daro paties statinio autorius, architektas, projektavęs namą. Tam, kad interjeras tikrai būtų sėkmingas menine prasme,  o kartu – funkciškai racionalus patalpų vidaus sprendimas, reikėtų jau pačioje projektavimo pradžioje, dar tik eskiziniuose namo projekto variantuose, išdėlioti baldus, kurie bus būtini kasdieninėje jūsų buityje. Tai itin aktualu mažoms erdvėms, mat priešingu atveju, dažnai užbaigus statyti namą, susiduriama su problematišku baldų sustatymu kambariuose.

Pagal galiojančius įstatymus – namai turi būti statomi ne mažesniame nei 4 a sklype. Statistika byloja, kad miesto teritorijoje vidutinė valda siekia nuo 6 iki 14 arų, užmiestyje – gerokai daugiau. Populiariausi 8 – 10 arų sklypai, kurių dydis yra optimaliausias patogiam vienos vidutinės 4 asmenų šeimos gyvenimui ir poilsiui. Tokiai šeimai pakanka vidutinio dydžio, nuo 150 iki 200 kv.m. ploto namo.
Tokio namo užstatymo plotas (su terasomis, lauko laiptais ir kitais namui priskiriamais elementais) retai viršija 2 arų plotą, todėl aplinkos sutvarkymui lieka nuo 4 iki 8 ir daugiau arų, kuriuos reikia zonuoti, apželdinti, pasėti veją, pakloti takelius. Dar 1 aro paprastai prireikia namo priekyje, įvažiavimui į garažą, ėjimo takeliui, automobiliams laikyti. Ūkinei zonai taip pat tenka skirti bent 1 arą.